|
|
Wiadomości online

15/04/2010

LIGA NHL I STOWARZYSZENIE NHLPA UDZIELAJĄ FIRMIE PANINI WIELOLETNIEJ LICENCJI NA KARTY KOLEKCJONERSK

Arlington, TX (26 marca 2010 r.) — Stowarzyszenie Graczy NHL (National Hockey League Players' Association; NHLPA) i liga hokeja NHL® udzieliły grupie Panini, wiodącemu globalnemu wydawcy artykułów kolekcjonerskich związanych ze sportem i rozrywką, oraz jej filii Panini America (www.paniniamerica.net) wieloletniej licencji na karty kolekcjonerskie. Licencja stowarzyszenia NHLPA i ligi NHL to trzecia poważna licencja sportowa uzyskana przez grupę Panini od 2009 roku, kiedy to rozpoczęła ona działalność w Stanach Zjednoczonych.

„Firma Panini, przy współpracy z zawodnikami, stworzyła ofertę obejmującą klasyczne marki oraz nowe opcje kolekcjonerskie we wszystkich zakresach cenowych" — wyjaśnia Adam Larry, dyrektor ds. licencjonowania NHLPA. „Współpraca ta umożliwi wyjście kart kolekcjonerskich poza tradycyjny rynek Ameryki Północnej i rozpowszechnienie ich w innych krajach, w których mieszkają miłośnicy hokeja. Ponadto młodzi kibice zyskają nowy, atrakcyjny sposób śledzenia poczynań swoich hokejowych idoli."

Początek sezonu 2010–11 kart kolekcjonerskich NHL zaplanowano na sierpień. Firma Panini wstępnie zapowiada, że marka Score będzie pierwszą wydaną w ramach nowej licencji. Współpraca ta oznacza dla Panini wprowadzenie do hokeja nowych marek, takich jak Adrenalyn, czyli interaktywna gra z kartami kolekcjonerskimi, czy Certified, oraz powrót na rynek hokejowy niektórych cenionych serii hobbystycznych, wydawanych w ramach poprzednich licencji Donruss, Score, Pinnacle i Pacific.

„Grupa Panini zyskała przewagę nad innymi dzięki swoim innowacyjnym produktom, kolekcjonerskiej pasji, przejęciu firmy Donruss i powiązanych marek, oraz, przede wszystkim, dążeniu do pozyskiwania nowych kolekcjonerów" — zauważa Dave McCarthy, wiceprezes NHL ds. marketingu zintegrowanego.

„Firma Panini ogromnie cieszy się z możliwości rozszerzenia współpracy ze stowarzyszeniem NHLPA i ligą NHL w zakresie produkcji kart kolekcjonerskich. W ten sposób staje się ona najbardziej wszechstronnym wydawcą z tej branży w kraju i przyczynia się do zwiększenia obecności amerykańskich kart sportowych na arenie międzynarodowej" — wyjaśnia Mark Warsop, dyrektor naczelny Panini America, Inc. — „Z radością przewidujemy wzrost sprzedaży kart kolekcjonerskich poświęconych hokejowi dzięki prowadzonym przez nas szeroko zakrojonym programom marketingowym oraz przywróceniu tradycyjnych marek, takich jak Zenith, Score i Crown Royale". 

Licencja na karty kolekcjonerskie NHL/NHLPA to trzecia poważna amerykańska licencja sportowa uzyskana przez firmę Panini w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy. Dwie pozostałe to umowa współpracy z NFL/NFLPA oraz umowa wyłącznej współpracy w zakresie kart kolekcjonerskich i naklejek z NBA. Inne ważne kontrakty zawarte przez firmę Panini dotyczą m.in. wyłącznej licencji stowarzyszenia FIFA na mistrzostwa świata w latach 2010 i 2014, Koszykarskiej Galerii Sławy im. Naismitha oraz współpracy z czterokrotnym mistrzem NBA Kobe Bryantem z drużyny Los Angeles Lakers. Oprócz tego firma Panini z powodzeniem działa na rynku artykułów kolekcjonerskich związanych z markami konsumpcyjnymi, takimi jak filmy Jak wytresować smoka, Toy Story 3, Hannah Montana i High School Musical wytwórni DreamWorks czy Harry Potter wytwórni Warner Brothers.NHLPA
Stowarzyszenie Graczy NHL (National Hockey League Players' Association; NHLPA), założone w 1967, to organizacja pracownicza, której członkami są zawodnicy ligi hokejowej NHL. NHLPA reprezentuje zawodników w wielu różnych obszarach, takich jak sprawy pracownicze, licencjonowanie produktów, marketing, międzynarodowe relacje hokejowe czy kontakty ze społeczeństwem, a jego głównym zadaniem jest promowanie swoich członków oraz hokeja. W roku 1999 stowarzyszenie NHLPA utworzyło fundację Goals & Dreams (Cele i Marzenia), poprzez którą zawodnicy mogą przyczyniać się do rozwoju dyscypliny, którą tak kochają. W ciągu ostatnich 10 lat podarowali oni sprzęt hokejowy ponad 40 000 dzieci z 22 krajów. Fundacja Goals & Dreams przekazała ponad 18 milionów USD na lokalne inicjatywy hokejowe, co uczyniło ją największym tego rodzaju przedsięwzięciem. Więcej informacji na temat stowarzyszenia NHLPA można znaleźć na stronie internetowej www.nhlpa.com.

LIGA NHL
Liga hokeja NHL (National Hockey League), założona w 1917 roku, to druga najstarsza spośród czterech najważniejszych lig sportowych w Ameryce Północnej. Obecnie w skład NHL wchodzi 30 klubów członkowskich, z których każdy stanowi potwierdzenie międzynarodowego charakteru ligi, skupiając zawodników pochodzących z ponad 20 różnych krajów.  Według badań przeprowadzonych przez firmę Simmons Market Research kibice NHL są młodsi, lepiej wykształceni, bardziej zamożni i mają szerszy dostęp do cyfrowych mediów niż fani jakiejkolwiek innej dyscypliny sportowej. Co roku liga NHL dostarcza rozrywki ponad 250 milionom kibiców, oglądających mecze bezpośrednio na stadionach lub za pośrednictwem krajowych stacji telewizyjnych (VERSUS, NBC, TSN, CBC, RDS, RIS, NASN, ASN i NHL Network™) bądź słuchających relacji radiowych (NHL Radio™, Sirius XM, Radio i XM Canada). Utworzona przez ligę fundacja charytatywna NHL Foundation zbiera fundusze i rozpowszechnia wiedzę w ramach inicjatywy Hockey Fights Cancer™ na rzecz walki z rakiem oraz programu NHL Youth Development (Rozwój młodzieży NHL), a także wspiera działalność charytatywną zawodników ligi NHL.  Więcej informacji na temat ligi NHL można uzyskać po zalogowaniu się w witrynie NHL.com.
 
PANINI
Grupa Panini, założona 50 lat temu w Modenie we Włoszech, posiada filie w Europie, Ameryce Łacińskiej i Stanach Zjednoczonych.  Firma Panini jest światowym liderem w dziedzinie oficjalnie licencjonowanych artykułów kolekcjonerskich oraz wiodącym międzynarodowym wydawcą komiksów, czasopism dla dzieci i mangi w Europie oraz w Ameryce Łacińskiej. Grupa posiada sieci dystrybucyjne w ponad 100 krajach i zatrudnia ponad 800 pracowników. Więcej informacji można znaleźć na stronach internetowych www.paniniamerica.net i www.paninigroup.com.

NHLPA, National Hockey League Players' Association i logo NHLPA to znaki towarowe stowarzyszenia NHLPA. © NHLPA.

NHL i tarcza NHL to zastrzeżone znaki towarowe ligi National Hockey League. Wszelkie prawa zastrzeżone.

Aby uzyskać więcej informacji, prosimy o kontakt z następującymi osobami:

Jason Howarth, Conover Tuttle Pace
jhowarth@ctpboston.com,
(617) 412-4000/508-353-0063 (telefon komórkowy)

Scott Prusha, Panini America
sprusha@paniniamerica.net
817-983-0303 

Archiwum
18/03/2015: ROZWIĄZANIE KONKURSU „VIOLETTA”
Dziękujemy wszystkim fanom Violetty, którzy wzięli udział w naszym konkursie! 
Czytaj więcej...
09/03/2015: ROZWIĄZANIE KONKURSU MONSTER HIGH ™ - JESTEŚ MONSTER HIGH
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie!
Czytaj więcej...
16/01/2015: KONKURS “MIA AND ME” ROZWIĄZANY!
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, za wzięcie udziału w naszym konkursie. Spośród nadesłanych prac jury wybrało 60 najpiękniejszych, których autorzy otrzymają nagrody. Gratulujemy!
Czytaj więcej...
12/01/2015: KONKURS “PSZCZÓŁKA MAJA” ROZWIĄZANY!
Bardzo dziękujemy za Wasz liczny udział w konkursie! Otrzymaliśmy wiele pięknych prac z Waszymi ulubionymi bohaterami, z których nasze jury wyłoniło 20 najpiękniejszych.
Czytaj więcej...
27/06/2014: ROZWIĄZANIE KONKURSU WINX CLUB ™ - MISJA OCEAN
Dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszym czarodziejskim konkursie!
Czytaj więcej...