|
|
Kim jesteśmy i kim byliśmy: Przeszłość i teraźniejszość Panini
Grupa Panini

Dział naklejek i kart firmy Panini jest częścią ważnej, międzynarodowej grupy, która we Włoszech i w większości krajów Europy składa się z czterech działów. Poza działem naklejek i kart Panini ma również dział komiksów, dział dystrybucji komiksów (Pan Distribuzione, w którym Pan oznacza Panini...) i dział New Media (Panini Interactive, które rozwija i prowadzi projekty multimedialne i internetowe).

Grupa Panini: Historia i tło

Panini zostało założone w 1961 roku wraz z wydaniem swojej pierwszej kolekcji Calciatori/Zawodników piłkarskich. Założyciele, bracia Panini, od 1945 roku mieli otwarte stoisko z prasą na Corso Duomo w Modenie, a w roku 1954 otworzyli Biuro dystrybucji prasy braci Panini.

Firma pozostawała pod kontrolą rodziny Panini i rosła aż osiągnęła roczny obrót wynoszący ponad 100 miliardów lirów.

W 1988 firma została sprzedana Maxwell Group, która dokonała szeregu zmian w zarządzie wprowadzając menadżerów z innych krajów. Po latach trudności finansowych Panini zostało w 1992 roku kupione przez Bain Gallo Cuneo i De Agostini. Wystarczyły dwa lata skrupulatnego zarządzania, by firma odzyskała swój dawny blask. Panini dołączyło następnie do Marvel Entertainment Group. Kierownictwo, na którego czele stał Aldo H. Sallustro, nie zostało jednak zmienione, podobnie jak centrala firmy, która pozostała we Włoszech.

8 października 1999 roku Panini zostało kupione przez kierownictwo firmy oraz należącą do Vittorio Merloni firmę Fineldo SpA, włoski konglomerat wytwarzający produkty na rynek masowy i finansujący różne przedsięwzięcia biznesowe.

Niedawno Panini nabyło firmę World Foot Center, która zajmuje się dystrybucją i promocją towarów związanych z piłką nożną zarówno dla klubów, jak i narodowej reprezentacji Francji. Kupiło także większościowy pakiet akcji w DigitalSoccer Project, firmie rozwijającej rewolucyjne oprogramowanie dla sektora sportowego. Podjęło też decyzję o sprzedaży produkcji papieru samoprzylepnego, za którą odpowiadał dział Adespan, firmie Avery Dennison, światowemu liderowi tej branży.

Panini Group (zatrudniająca łącznie 900 osób) jest mającym siedzibę w Modenie (Włochy) oraz przedstawicielstwa na wszystkich najważniejszych rynkach Europy oraz Chile i Brazylii, światowym liderem na rynku naklejek, czwartym największym wydawcą dla dzieci w Europie, wiodącym dostawcą komiksów dla księgarń we Włoszech, oraz szybko rozwijającym się wydawcą na rynku multimediów. W 2013 roku skonsolidowany obrót firmy wyniósł 531 milionów Euro, a swoje towary sprzedała ona w ponad 120 krajach. Więcej informacji na ten temat uzyskać można pod adresem "http://www.paninigroup.com".
- Panini dookoła świata
- FAQ - Często zadawane pytania
Wiadomości online
18/03/2015: ROZWIĄZANIE KONKURSU „VIOLETTA”
Dziękujemy wszystkim fanom Violetty, którzy wzięli udział w naszym konkursie! 
Czytaj więcej...
09/03/2015: ROZWIĄZANIE KONKURSU MONSTER HIGH ™ - JESTEŚ MONSTER HIGH
Bardzo dziękujemy wszystkim dzieciom, które wzięły udział w naszym konkursie!
Czytaj więcej...
16/01/2015: KONKURS “MIA AND ME” ROZWIĄZANY!
Serdecznie dziękujemy wszystkim dzieciom, za wzięcie udziału w naszym konkursie. Spośród nadesłanych prac jury wybrało 60 najpiękniejszych, których autorzy otrzymają nagrody. Gratulujemy!
Czytaj więcej...
12/01/2015: KONKURS “PSZCZÓŁKA MAJA” ROZWIĄZANY!
Bardzo dziękujemy za Wasz liczny udział w konkursie! Otrzymaliśmy wiele pięknych prac z Waszymi ulubionymi bohaterami, z których nasze jury wyłoniło 20 najpiękniejszych.
Czytaj więcej...